אתר בחינם

אם בעבר בניית אתרים לעסקים היוותה אתגר מקצועי לכל דבר שדרש שכירת שירותיו של מומחה בתחום, הרי שכיום, עם ההתפתחות המטאורית בתחום האינטרנט, בניית אתר הינה מטלה שבהישג ידו של כל אחד.

בניית אתרים בחינם

בניית אתרים בחינם

בעידן המקוון בו אנו חיים, אתר תדמית לכל עסק הינו מצרך חובה. אתר האינטרנט של העסק או החברה משמש ככרטיס ביקור וירטואלי, ומייצג את נותני השירות בעיני קהל הלקוחות הפוטנציאלי. ההתפתחות הטכנולוגית המואצת, יחד עם הפופולאריות הגוברת והולכת של עולם האינטרנט, יצרה את האופציה השימושית שהפכה במהרה ללהיט – תוכנות המאפשרות בניית אתר על ידי המשתמש הפשוט, ללא ידע קודם בתכנות וללא טרחה מרובה. תוכנות בניית האתרים המיועדות לשימוש עצמי חינמיות, וניתן להוריד אותן חינם מאתרי אינטרנט נפוצים. כל תוכנה כזו כוללת מאגר תבניות עיצוביות מוכנות, מתוכן ניתן לבחור את העיצוב המשקף את העסק ואת מטרותיו ואשר יהיה נעים לעיני הגולשים. כמו כן, ניתן להעלות את האתר לרשת באופן חינמי, באמצעות אתרי אירוח ללא תמורה.

יתרונות בניית אתר בחינם

בניית אתרים בחינם מתאימה לבעלי עסקים קטנים שאין בידיהם היכולת הפיננסית להקמת אתר מקצועי, על כל העלויות הכרוכות בכך. האופציה מתאימה גם לבעלי עסקים חדשים שאינם מעוניינים להשקיע בהקמת אתר רציני ומעוצב, טרם ביסוס העסק וחדירתו לשוק. החיסכון הניכר בעלויות מניע בעלי עסקים רבים לנסות את האופציה החינמית להקמת אתר וליצור במו ידיהם את אתר התדמית של העסק, בהשקעה מינימלית של שעות ספורות, ובקלות יתירה.

חסרונות בניית אתר בחינם

בצד היתרונות הנלווים לבניית אתר חינם, אין כל ספק כי הסתפקות באתר חינמי, כרוכה גם בחסרונות מהותיים, המעמידים בסימן שאלה את כדאיות האופציה. השימוש באתרי החינם מוגבל מבחינות רבות. המגבלות הקיימות נוגעות לכמות העמודים הניתנים להעלאה לרשת, לנפח האחסון של האתר, ולרמת העיצוב והנראות שלו. מגבלת הנפח משפיעה באופן ישיר על כמות האמצעים הוויזואליים כדוגמת תמונות ו / או קבצי הווידיאו והאודיו שתהיו מעוניינים להציג לגולשים. תבניות העיצוב העומדות לרשות המשתמש מגוונות מאוד, אמנם, אך מוגבלות, ואינן מאפשרות לבונה האתר לבטא את העדפותיו העיצוביות. המערכות היותר עדכניות בתחום בניית האתרים חינם מאפשרות לבונה האתר ליצור עיצובים באופן ידני, אך לצורך כך נדרשת, כמובן, הבנה בסיסית בתחום תכנות המחשבים ורקע מסוים בגרפיקה. כמו כן, חשוב לדעת, כי בניית אתרים בחינם מציעה בדרך כלל אתרי אירוח חינמיים איטיים יחסית, ובדרך כלל, יעניקו לכם דיבידנד בדמות באנר פרסומי שייצמד לאתרכם עם העלאתו, בתמורה לשירות החינמי שהעניקו לכם. בשורה התחתונה, הבחירה בין אתר חינמי לאתר מקצועי, נתונה בידיכם בלבד, אך חשוב ביותר שתהיו מודעים לכך שהאתר מייצג אתכם בפני קהל הלקוחות, וככל שיהיה מרשים, מתוחכם ונוח יותר, ימלא את ייעודו השיווקי באופן יעיל וממוקד יותר.